ŞİFRENİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

ÜYELİK OLUŞTUR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Seramik Kaplamalar, Silisyum (Si) ve Oksijen (O) atomlarının bileşimidir. Bu Nano teknoloji ürünü, yüksek dayanıklılık, UV koruması, parlaklık ve hidrofobik özellikleri ile dayanıklı, cam benzeri bir kaplamanın oluşmasına neden olur. Seramik Kaplama, Nano Kaplama, Cam Kaplama, Kristal Kaplama, Kuvars Kaplama olarak da ifade edilir.

Seramik kaplamalar, boya yüzeyini kirletici maddelere karşı korumak (çamur, tuz, kir, kum, böcek, katran, yağmur, güneş) ve yüzeyi süper hidrofobik hale getirerek yüzeye yapışmalarını önlemek için tasarlanmıştır. Ek olarak, basit çizilmelere ve aşınmalara karşı korumak için çok sert bir kalkan oluştururlar.

9H sertlik, boyanın veya kaplamanın çizilmeye karşı gösterdiği direnç olarak tanımlanır. 4H, 6H, 9H, kurşun kalem sertlik derecelerini temsil eder. Taşların sertlik dereceleri (MOHS) ile karıştırılmaması gerekir. 
Bazı seramik kaplamalar, formülize edilmemiş reçineler olup, kısa ömürlü olurlar. Klasik eski usul boya korumalara (wax, balmumu) göre nispeten daha farklı, daha etkili ve daha uygun fiyatlıdır.
Ancak FUM V1 ileri nano teknolojili, yüzey ile çapraz bağ kurarak kürleşen, parlaklığını ve koruyuculuğunu uzun yıllar devam ettirebilen formüle sahiptir ve araç seramik boya koruma kaplamalarında gelinen son noktadır.
Temel farklar, üründeki SiO2 içeriğinin miktarıdır. SiO2 seviyesi ne kadar yüksek olursa ürün o kadar dayanıklı olacaktır. Seramik Kaplama ürünlerimizde SiO2 seviyesi %75, Bakım spreylerinde ortalama SiO2 seviyesi %5 civarındadır.
Uygulama sonrası ilk 24 saat aracı güneş ve sudan korumanız ve tamamen kürleşmesini beklemeniz daha doğru olur.
İlk Seramik Kaplama ürünümüz FUM V1, hava koşullarına, zararlı malzemelere maruz kalma ve önerilen bakıma bağlı olarak ortalama 2 yıl koruma sağlar.
FUM V1 ürünümüz, 300 santigrat derece sıcaklığa kadar yüksek koruma sağlar. 
Kısa cevap hayır. Verimli sonuçlar için, kaplamadan önce yüzeyi sıyırmanızı öneririz. 
Yüksek sıcaklık ve nem, uygulama sürecini etkileyebilir. 10 ila 25 derece (Önerilen 20 derece) sıcaklık olan alanlarda uygulamanız daha uzun süreli koruma sağlayacaktır. 
İlk 24 saat kürleşmenin büyük kısmı gerçekleşir, yalnız tamamen kürleşme, parlaklık ve hidrofobik özellik için 7 gün beklemek gerekir. 
Seramik kaplama kuş pisliği yanığının ve diğer çevresel aşındırıcıların verniği ve boyayı bozmasını, parlaklığının kaybolmasına sebep olmasını engellemek içindir. Mevcut boya hasarlarını düzeltmesi mümkün değildir.
Eldiven giyilmelidir. Kapalı veya yetersiz havalandırılan alanlardaki uygulamalar için solunum koruyucu önerilir.

Uygulama sırasında herhangi bir sorun varsa ve doğru şekilde uygulayamadığınızı hissediyorsanız, aracı aynı gün içinde cila makinesi ile cilalamanız gerekir. Kaplama kürleştiğinde / sertleştiğinde, çıkarılması zor olacaktır. Rehbere uyduğunuzdan emin olun veya araba detaylandırma dükkanlarından, işçilik ücretlerini ödeyerek kaplamaları uygulamalarını isteyebilirsiniz.

TOP